- Szczegóły
- Odsłony: 2326
Data publikacji strony internetowej: 2015-09-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2018-09-30.
- brak możliwości powiększenia czcionki,
- brak opcji zmiany kontrastu,
- focus wokół elementów nawigacyjnych,
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-31. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Elżbieta Kwiatanowska-Nawrocka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 13 307 04 90. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Basen „Aquarius” Lesko, ul. Bieszczadzka 7, 38-600 Lesko
- Przestrzenie komunikacyjne budynku Basenu Aquarius są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – winda).
- Instalacja urządzeń i zastosowanie środków technicznych i rozwiązań architektonicznych w budynku umożliwia dostęp do wszystkich pomieszczeń – budynek Basenu posiada rampy podjazdowe.
- Zapewniono w jednej szatni wewnątrz basenu oraz w jednej szatni przy basenie zewnętrznym odpowiednich urządzeń sanitarno – higienicznych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, wyposażonych w sygnalizację świetlną i dźwiękową w razie problemów zdrowotnych uniemożliwiających wydostania się z pomieszczenia w sposób samodzielny.
- Zapewniono toaletę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku Basenu Aquarius.
- W niecce basenu pływackiego zainstalowano krzesełko transportowe umożliwiające osobie niepełnosprawnej zanurzenie się w niecce basenowej oraz wyjście z niej bez konieczności wchodzenia po schodkach lub wkładania/wyciągania z niecki basenowej przez osoby trzecie.
- Zapewnienie informacji na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy – tablice informacyjne, kasjerki.
- Zapewnienie miejsc parkingowych – przy budynku Basenu Aquarius, wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (oznakowanie pionowe i poziome).
- Zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób – komunikaty dźwiękowe, oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla personelu z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
- Szczegóły
- Odsłony: 8083
REGULAMIN ZAJĘĆ INSTRUKTORSKICH
-
Instruktorami prowadzącymi zajęcia nauki pływania z grupami lub klientami indywidualnymi są osoby uprawnione do prowadzenia specjalistycznych zajęć z zakresu nauki pływania według obowiązujących przepisów prawa, legitymujące się uzyskaniem odpowiednich kwalifikacji, w tym legitymacji instruktorskiej.
-
Każdy Instruktor prowadzący zajęcia na basenie zobowiązuje się do:
-
zapoznania się z Regulaminem korzystania z Basenu AQUARIUS Lesko i jego przestrzegania,
-
zapoznania z Regulaminem obiektu swoich podopiecznych oraz zobowiązuje się do egzekwowania jego przestrzegania,
-
ponoszenia pełnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób, z którymi w danym momencie prowadzi zajęcia nauki pływania.
-
-
Każdy instruktor bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób, z którymi w danym momencie prowadzi zajęcia nauki pływania:
-
w przypadku lekcji indywidualnych – od momentu uzyskania opieki nad dzieckiem od opiekuna prawnego, aż do momentu oddania dziecka prawowitemu opiekunowi,
-
w przypadku grup zorganizowanych – według zasad ogólnego Regulaminu Basenu AQUARIUS w Lesku,
-
w przypadku sekcji – według wewnętrznych ustaleń sekcji oraz regulaminu sekcji.
-
Każdy instruktor zobowiązany jest do wykupienia polisy ubezpieczenia OC i NNW.
-
Instruktorzy prowadzący zajęcia:
-
w sekcjach współpracujących z Basenem zatrudniani są przez poszczególne sekcje i w sposób bezpośredni odpowiadają przed zarządzającymi tymi sekcjami,
-
z klientami indywidualnymi odpowiadają w pełni samodzielnie za bezpieczeństwo swoich podopiecznych,
-
z grupami zorganizowanymi z instruktorem własnym nie zatrudnionym przez Basen odpowiadają w pełni samodzielnie za bezpieczeństwo swoich podopiecznych i w sposób bezpośredni odpowiadają przed swoimi zleceniodawcami.
-
-
W wyznaczonych godzinach na hali basenowej dla Instruktorów zarezerwowane będą tory basenu pływackiego oraz wyodrębniona część basenu rekreacyjnego ( wg harmonogramu). Na jednym torze pływackim nie może przebywać więcej niż 15.
-
Instruktor spełniający wymogi formalne, ma prawo do prowadzenia indywidualnej nauki pływania po uiszczeniu opłaty instruktorskiej w kwocie 310 zł miesięcznie.
-
Każdy instruktor musi dostosować się do ogólnie przyjętych zasad i norm.
-
Basen AQUARIUS Lesko nie ponosi odpowiedzialności za formę prawną działalności gospodarczej instruktorów prowadzących indywidualną naukę pływania.
-
Zarządzający Basenem zastrzega sobie prawo weryfikacji uprawnień i kwalifikacji osób prowadzących zajęcia na terenie Basenu oraz zakończenia współpracy z osobami lub instytucjami niestosującymi się do powyższego regulaminu lub łamiącymi obowiązujące prawo.
- Szczegóły
- Odsłony: 3710